Friday, December 27, 2013

Teel Kopenhaagenisse

Olen viimasel ajal tähele pannud, et mida vanemaks inimesed saavad, seda kiiremini hakkavad ideed saama reaalsuseks. Kui noorena tundub, et aega on küll ja küll, siis aastate möödudes hakkad üks hetk aru saama, et see ei pruugi niimoodi igavesti jätkuda ja vaja oleks hakata tegutsema. Kiiremini. Minu vanus ei ole küll veel nii suur, et peaks kõik pähetulevad head ideed homme realiseerima, nagu teevad asjalikud 60-aastased inimesed, aga kuu aja jooksul peaks hea idee olema ellu viidud küll!

Seega siis - Kopenhaagen. Idee külastada Kopenhaagenit sündis 10. detsembri õhtul kella 19 paiku kui sõitsin läbi suure lumesaju hotellist "Olümpia" Viimsi poole. Mingi seletamatu reisitunne oli juba mitu päeva sees olnud ning siis sai selgeks ka reisisiht. Tegelikult ei ole Kopenhaagen päris uus sihtkoht - oleme seal juba korra viibinud paar tundi 2009.a. mai lõpus - ning kohalikus lennujaamas oma senise elu kõige kallima kohvi joonud ning võileiva söönud. Aga seekord lähme pikemaks ajaks - tõsi küll, mitte väga pikaks, sest ostetud on ka tagasisõidu piletid :)

Uude kohta minnes on minu jaoks alati üks huvitavamaid asju ettekujutamine, milline see koht tegelikkuses on. Et seda ettekujutust natuke lihtsustada, kingiti mulle jõuludeks "Minu Kopenhaagen." Olles selle raamatu lugemisega praeguseks peaaegu poole peale jõudnud, tundub mulle, nagu oleksin ise ka natuke taanlane - kuidagi väga suur äratundmisrõõm on!  Mõned lihtsad asjad: nagu taanlasedki, ei tõmba ka mina kodus akendele ruloosid ette; õhtuti panen küünlad põlema; meeldib rattaga sõita, ... ja loomulikult hygge; headest veinidest ja õlledest rääkimata :)

Üks minu seniseid lemmiklinnu, kus käinud olen, on Amsterdam. Kopenhaagenil pidavat Amsterdamiga päris palju ühist olema. Kas Kopenhaagenist ka minu jaoks linn saab, kuhu edaspidigi reisida või mitte, see selgub juba õige varsti.

PS. Pildid selle loo juurde tulevad pärast koju tagasijõudmist, kuna mul praegu veel endatehtud pilte Kopenhaagenist ega Taanist ei ole :)

Sunday, December 22, 2013

Alkeemik

Paulo Coelho "Alkeemik" on üks nendest vähestest raamatutest, mida ma olen lugenud palju kordi - no nii vähemalt 5 korda kindlasti :) Viimati lugesin selle raamatu kaanest kaaneni läbi eile.

"Alkeemik" on raamat, mida on lihtne lugeda, eriti kui lugeja on kasvõi mingil määral raamatus kirjeldatuga isiklikult kokku puutunud. Kui üldse ei ole, siis ei jõua ka raamatu mõte ilmselt väga hästi kohale.

Aga mis siis minule "Alkeemikust" kõige rohkem meelde jäi - peale 5-dat lugemist viimase 6 aasta jooksul?

- Oma suured unistused tuleb ellu viia võimalikult kohe kui selleks kasvõi väiksemgi võimalus avaneb. Uut võimalust ei pruugi enam mitte kunagi tulla. Eriti kehtib see näiteks kaugele reisimise kohta. Pidime ju isegi eelmisel suvel San Franciscosse minema - siis tundus see nii reaalne, väga lihtsal põhjusel jäi käimata ja täna ei tundu see reis enam üldsegi nii lähedal olevat ...

- Väga hea elu on nendel, kellel on võimalik (s.t. kes seda ise tahavad) pidevalt ringi rännata ühest kohast teise. Esiteks saab läbi selle inimene palju targemaks kui ta palju maailmas ringi vaatab, aga teiseks - ja see on veelgi olulisem - ei kujune inimese ümber püsivalt suurt seltskonda teisi inimesi, kes kõik teavad, kuidas konkreetne inimene elama peaks ja proovivad teda igapäevaselt õpetada. Kui ringi reisida, siis ju sellist "kaaskonda" ei ole ja kõigi elu on lihtsam ja lõbusam.

- Kõige paremini õpib tegutsedes. Muidugi on ka raamatute lugemine oluline teadmiste täiustamiseks, aga kõige paremini õpib reaalselt tegutsedes. Eks tegutsemine on ju ka ebamugavam kui raamatutest tarkuste kogumine ja seetõttu muidugi efektiivsem!

- Vaimustumine. Minu meelest on see lausa omaette nähtus - inimesed, kes teevad oma tegevusi (ka tööd) suure vaimustusega - tulemused on eranditult alati suurepärased. Neid näiteid ei saagi olla palju, kus vaimustus on väga suur, aga seda enam need "hallist massist" eristuvad. Mina olen oma pika elu jooksul kohtunud ühe inimesega, kes teeb oma tööd erakordselt suure vaimustusega.


"Alkeemik" on väga hea raamat. Ega teda muidu ju nii suur hulk inimesi lugenud ei oleks ... ja loen minagi teda varsti 6-dat, 7-dat .... jne jne korda.

Saturday, September 17, 2011

Trumani Show

Üks ettevõte on kuulsam kui teine.

Ühelt ettevõttelt tellitakse pidevalt ja palju, teiselt harva.

Ühte blogi vaadatakse 1000, teist 12 korda päevas.

Kuigi seda blogi, mida vaadatakse 12 korda päevas, toimetab palju targem ja elukogenum isik.

Miks see kõik nii on ? Tundub ju ebaloogiline ?

Vaatasin täna filmi Trumani Show ja minu jaoks on pilt selge.

Soovitan vaadata kõigil, kes tunnevad eelpool toodud küsimuste vastu huvi. See film teeb palju asju väga kiirelt väga selgeks. Kui tõsiselt süveneda.


Friday, May 6, 2011

Coccodrillo - Itaalia pizzeria & ristorante

Pitsa, mida pakuti meile Kreeta reisil.
Nagu pildilt näha, siis maitses see imeliselt.
"Päevas on mingit salapära – õhus hõljub justnagu mingi ootus. See kõik tekitab sinus tunde: peaks õhtul välja minema ja mine tea…" selline oli minu tänane horoskoop. Tavaliselt loen horoskoopi päeva lõpus, sest siis on lihtsam vaadata, kas ja kui palju üldse midagi täppi läks :)


Täna õhtul plaanisimegi välja sööma minna. Esialgne plaan oli ühte Kadrioru kohvikusse minna. See aga ei õnnestunud, sest absoluutselt kõik lauad olid kinni :( A pakkus välja, et lähme sinna, kus ta kaks nädalat tagasi lõunat söömas käis. Ma olin ettepanekuga loomulikult nõus. 


Kohale jõudes olid ka mõned lauad veel vabad, niiet saime lauda istuda ja menüüga tutvuda. Kuna kõht väga tühi ei olnud, siis võtsime kahe peale ühe pitsa. Mina tellisin Caffee Latte ja A musta kohvi. Pean kohe mainima, et meie teenindaja(mees) oli sõbralikult viisakas. See mulle meeldis. Mingisugust pikka ootamist ei olnud, sest kuigi teenindaja oli üksinda, liikus ta väga kiirelt ja mis peamine - nähtamatult. Tavaliselt kui olen mõnes kohvikus kohvi tellinud, siis mu kõrvad kuulevad juba kaugelt, et jube müristamine ja toksimine läheb lahti, kui see kohvi tegemine peale hakkab. Oehhh, kohvi saab ju vaikselt ka teha või mis? 
Igatahes ma ütlesin meie teenindajale, et me tellime pitsa kahe peale. See tal kindlasti kõrvust mööda ei läinud. Pitsa serveeriti meile mõlemale eraldi taldriku peal. Super! 
Täna õhtune einestamine jättis meile väga positiivse tunde. Coccodrillos oleme paar korda ka Viimsis söömas käinud ja seal meeldis meile ka. Söögid ja joogid on soovitamist väärt. Astuge julgelt sisse kui olete kesklinnas või Viimsis ja te ei kahetse.
Külastada saab neid Tallinna kesklinnas Tartu mnt 7 ja Viimsis Pargi tee 12.

Saturday, April 30, 2011

Rucola - lemmik Itaalia restoran Tallinnas

Mõnus koht, kus saab ehtsat Itaalia toitu mekkida.
Valisin kaardipakist mõned kaardid ja lasin A-l sealt ühe välja tõmmata. See kaart mille A tõmbas oli see söögikoht, kus me täna esimest korda söömas käisime.

Restoran Pizzeria Rucola pidi väga hea söögikoht olema. Nii ütles mulle neiu, kelle käest Restoran52 kaardipaki ostsin. Tavaliselt meil siin maal ei meeldi osadele väga kedagi-midagi kiita. Seega ma uskusin teda :)

Itaalia toidud on ühed meie lemmikutest. Just sellepärast, et Itaalia restoranides on menüü pikk ja sisukas nagu ka tänases kohas Rucolas oli. Valikuid oli lausa nii palju, et ei teadnudki kohe midagi valida. Kuna kõht oli päris tühi, siis see kergendas valiku tegemist.

Restorani üldmulje oli väga hea. Kohe sisse astudes nägin oma vasakul käel pisikest venipoekest. Kõrvad püüdsid kinni rütmikad itaalia noodid. Meil vedas - saime esimesel korrusel (teine korrus on ka) viimase vaba laua. See kui söömas on palju inimesi, on väga positiivne märk. Järelikult rahvale meeldib see, mida neile pakutakse. Päris palju oli lastega peresid. Niiet lapsesõbralik ja soojemate ilmadega saab ka terrassil häid Itaalia roogasid nautida.

Meie lõunane menüü:

A tellis - SPAGHETTI alla MARINARA e Spagetid hiidkrevettide, tšilli ja koorega
mina tellisin - RAVIOLI RICCOTTA SPINACI e Spinati-ricotta ravioolid Tolecho juustu ja Parma singiga.

Tasuta on kõigile soovijaile vesi sidruniga, sai ja maitseained.

Teenindus oli nagu Itaalias tavaks - inimesi oli palju ja kõik toimetasid millegi kallal. Ootama ei pidanudki kaua. Umbes 15 minutit. Portsjonid olid restorani-mõõtu. Alguses mõtlesin küll, et pean pärast Rimisse minema ja ühe piruka juurde ostma. Tegin selle järelduse liiga vara :) Kui lahkusime, siis oli kõht väga rahul ja nurrus õnnelikult.

Ei raatsinud ühest küpsisetordi lõigust ja kohvist ära öelda. Koogi võtsime igaks juhuks kahe peale ning see oli õige tegu, sest ampsud olid meeldivalt magusad ning tumeda röstiga kohv neutraliseeris need kaks maitset.

Oleme väga rahul, et selline tore koht on olemas. Võimalik on toitu ka kaasa tellida. Ma mõtlen, et järgmine kord kui sinna lähme, siis broneerin eelnevalt laua. Ei tahaks mõnusast (maitse)elamusest ilma jääda kui juba nii kaugele sõita! Interjöörile annan 10-st punktist 11 :) Väga itaalia-pärane tunne tekkis seal einestades. Tahan varsti jälle seda lahedat tunnet kogeda.

Kes tahab ka Rucolasse minna, siis võib uurida nende kodukat, mis on siin. Pilt ongi sealt võetud.