Showing posts with label kasulik. Show all posts
Showing posts with label kasulik. Show all posts

Wednesday, April 13, 2011

Restoran52 =52 tasuta pearooga

Täna sain hakkama ühe tõeliselt vahva ostuga. Käies Stockmannis, sattus mu pilk enne kaubamajast lahkumist täitsa juhuslikult peaukse juures asuvale väljapanekule, kus müüdi midagi. Selleks, et teada saada mida, astusin lähemale ja tegin pakutava tootega tutvust.

Tegemist on kaardipakiga, milles on 52 kaarti, igaüks pühendatud ühele restoranile. Söögikohad, kus sooduskaardid kehtivad, asuvad Tallinnas, Mäos, Tartus ja Pärnus. Einestades koos kaaslasega, saab kõigis nendes restoranides ostes ühe pearoa, teise roa saab TASUTA! No super ju, iga kaart annab õiguse vastavas restoranis tasuta teisele roale, mille väärtus on väiksem või võrdne esimese pearoa väärtusega, mille eest makstakse täishinda. Kui kaaslane valib pearoa, siis mina võin võtta näiteks salati või pasta, vastavalt siis oma soovile :)

Kõik kaardid kehtivad kuni 14.november 2011.

Alguses natukene kõhklesin, et kas osta see kaardipakk või mitte. Aga õnneks ei võtnud otsuse tegemine kaua aega. Paar minutit võib olla. Hullude Päevade ajal müüakse kaardipakki kõigest 6 euro eest. See on täiesti normaalne hind, arvestades seda, et kokkuhoid tuleb igal juhul. Niiet süües ei pea mõtlema kui suur arve esitatakse :D

Mulle meeldib see, et söögikohtade valikus on nii minu lemmikuid kui ka täiesti uusi söögikohti. See annab hea võimaluse minna lõunale/õhtusöögile vanasse heasse järeleproovitud kohta või siis hoopiski avastada uusi maitseid kohas, kus varem käinud pole.

Huvitav ainult et ma varem sellisest toredast projektist kuulnud polnud ? Aga nüüd on aega veel üle poole aasta, et kaarte maitsvate roogade vastu vahetada.

Kui suutsin kelleski huvi tekitada, siis koduleht asub siin.

Saturday, October 16, 2010

Pubide pealinn Otepää

Otepääl on alati tore olla - tegemist on palju - alates aktiivsest sporditegemisest ja lõpetades söömise-joomisega neis paljudes kohtades, mis Otepääl ja lähiümbruses paiknevad. Viimati Otepääl viibides olid ilmad tagasihoidlikud; oli hea võimalus keskenduda pubidele:)

Seekordne avastus oli Pühajärve Hotelli Pubi. Millegipärast ei olnud sinna varem sattunud. Tegelikult oli muidugi põhjus selles, et siiani olin arvamusel, et publik on seal teistsugune, soomepärane. Ja see väga ei tõmmanud. Aga seekord juhtus nii, et esimesel õhtul oli ilm nii kehv, et kuhugi mujale minna ei tahtnud ja nii oligi hea võimalus avastada Pühajärve Pubi. Muidugi oli seal ka soomlasi, aga seekord olid need ärimehed suure delegatsiooniga. Lisaks kohtasin seal oma endist pikaajalist juhti ning esindatud oli ka Andrus Veerpalu oma perega. Ega nii kirjut ja toredat seltskonda kusagilt mujalt Eestis vist enda jaoks poleks sel õhtul leidnud.

Teenindus oli kahjuks ülimalt tagasihoidlik; selline külmus ja ükskõiksus hakkas silma kogu Pühajärve kompleksis, aga pubis lõi see kuidagi eriti välja. Õnneks olid söögid-joogid väga tasemel ja teenindajad suutsid ka enam-vähem märkamatuks jääda.

Õlu oli hea, pastad väga head, kokteilid suurepärased ! Pühajärve pubisse lähme kindlasti uuesti, kui Otepääle satume !

Otepää kuulsaim pubi on muidugi Oti pubi Otepää keskväljakul. See on tõeliselt lahe koht. Pakun, et olen siin söömas-joomas käinud vähemalt 300 korda, ilmselt rohkemgi ! Siin on superteenindus; nii heal tasemel teenindust kohtab väga harva. Ja see on ALATI heal tasemel ! Loomulikult on alati väga heal tasemel köök. Eriti maitsevad mulle Oti pubis salatid ja pannkoogid. Kohvi on samuti erakordselt hea. Oti pubi kuulub kahtlemata minu lemmiksöögikohtade hulka ja seda isegi niivõrd palju, et kui teinekord sõidan Võrust Tartusse või vastupidi ja on natuke aega üle, teen väikse ringi läbi Otepää, et siin pubis söömas käia.

Kolmas tore koht on Nuustaku pubi. Siin on kõige suurem tõmbenumber kahtlemata vaade, mis avaneb mäe otsast alla Pühajärvele. Seetõttu on siin ka suvel alati palju külastajaid - sellist ilusat vaadet terrassilt tasub nautima tulla, kui juba Otepääl oled. Septembrikuu kogemus ütleb, et söögid on siin tõeliselt mehised - väga maitsvad ja väga suured. Isegi 3 tundi peale söömist trenni minnes oli kõht veel väga täis:)

Tagasi koju tulin küll mõne kilo võrra raskemana, aga kuna Tallinnas nii lahedaid söögikohti veel avastanud ei ole, oli ka kaalumure ajutine ja kiirelt lahenenud:)

Saturday, September 25, 2010

Ma oskan nüüd vapustavalt ilusaid kõrvarõngaid teha!

Septembrikuus olen nüüdseks käinud kahel ehete valmistamise koolitusel. Saadud kogemustega olen väga rahul! Juba suvel hakkasid mind huvitama isetehtud ehted, täpsemalt siis kõrvarõngad. Esimest korda nägin Riia turul ühte naist, kes kauples kõikvõimalike helmeste, pärite ja muude ehete valmistamiseks vajaminevate komponentidega. Vaatasingi siis, et ise saaksin ka kõrvarõngaste tegemisega hakkama, kui keegi mind natukene juhendaks. Kui leidsin internetis surfates sobiva koolituse, panin ennast kursusele kirja ja nüüd siis enam tagasiteed polnud :)

Esimene koolitus kestis 2 tundi ja selle ajaga sain valmis kolm paari erinevaid kõrvarõngaid.

Kolm paari, kolmeks elujuhtumiks.


Teine kursus toimus kaks nädalat hiljem ja sel korral õppisin tegema rippuvaid kõrvarõngaid. Pean tunnistama, et siin on võimalik kasutada palju rohkem loomingulisemalt lähenemist. Võimalikke kombinatsioone on palju-palju.
                                                                                 
Pärlitega kõrvarõngad. Must ja roheline sobivad üksteisega imehästi!

Ka litrite ja klaaspärlite kombinatsioon tuleb hästi huvitav.



Isetehtud ehted on minu jaoks hoopis midagi muud, kui poest ostetud eksemplarid. Väga armas on teha oma sõpradele nii armsaid kingitusi :)

Saturday, June 19, 2010

Kingagurmaanidele - värske Kingapood Tallinnas

Ma ei tea kas ma olen ainuke, kes sel suvel Tallinna kingapoodidest endale soovitud suvekingi ei leia? Või on ka teistel naistel selline "mure". Võib olla kasutasin kingade otsimisel vale taktikat, et käisin läbi kõik suuremad poed ja väikesed poekesed jätsin tähelepanuta! Igal juhul muutsin suunda ja tänutäheks avastasin kesklinnas ühe imearmsa kingapoe, mis alles selle aasta aprilli lõpus avati.

Väga meeldis mulle poe disain - see oli lihtne, kuid oma kindla stiiliga. Kasutatud oli vanaaegset mööblit ja seetõttu on trendikad kingapaarid eriti hästi esile toodud. Kuigi pood ise on väike, siis erinevaid kingi on piisavalt. Kui varem, palju suuremates kingapoodides, oli valida vähemalt 150-200 paari vahel, siis millegipärast ei leidnud ma kingi, mis oleksid ilusad, mugavad , kvaliteetsed ja õige hinnaga. Aga nagu öeldakse, et kes otsib, see leiab.

Teenindus oli super - sõbralik ja abivalmis. Sain rahulikult kingi proovida ja teenindaja arvamust küsida. Ausaltöeldes proovisin ma vähemalt 10 paari kingi ja müüja ei teinud kordagi sellist nägu, et "palun aitab juba, ma ei jaksa Teile rohkem neid kingi näidata".

Lisaks kingadele ja saabastele leiab Kingapoest ka kodumaiseid ehteid: valik Britt Paju ja GKDisain loomingut. Positiivne nende ehete juures on see, et tegemist pole masstoodanguga. Niiet, kellele meeldib unikaalsus ja tahab teistest eristuda, siis Kingapood pakub Sulle selle võimaluse! Kui ostad kellegi kätega tehtud ehte, siis see on ikka päris ehe, mis elab ja hingab oma elu koos Sinuga.

Soovitan kuumalt kõigil kingafännidel ruttu Kingapoodi minna ja enda kingagarderoobi täiendada. Selles poes võite avastada, et ka kontsaga kingad võivad olla üllatavalt mugavad!

Uue Kingapoe leiab Tallinnas Maakri 19/21 ja see on kõigile avatud E-R 10-19 ja L 11-16.

Pildid on võetud Kingapoe Facebooki lehelt.

Friday, April 23, 2010

Kolimine - fantastiline teeninduskogemus !



Kolimine seostub tavaliselt enamikule kolijatest väga tüütu ja vaevalise ettevõtmisena. Ka mulle on see siiani olnud tegevus, mida võtan ette siis, kui enam midagi muud üle ei jää - ja seda muidugi eelkõige põhjusel, et tegemist on väga suurt kannatust ja aega nõudva protsessiga.

Seekord oli kõik teisiti. Kolimisotsus tuli väga kiirelt - oma büroo kolida ühte parima vaatega ja rahulikumasse kohta, millega oleme kokku puutunud:) Kuigi asju oli omajagu - nii mööblit kui ka töötegemiseks vajalikke materjale, kestis kogu protsess alates pakkimise alustamisest kuni uues kohas töö alustamiseni alla ühe tööpäeva ! Kuidas siis seekord nii kiirelt ? Esiteks muidugi enda soov alustada kiirelt tööd uues ja paremas kohas ning sellest tulenenud kiire asjade kokku- ja hilisem lahtipakkimine; teiseks - ja see oli seekord olulisem - parima kolimisfirma kasutamine. Kolimisfirmal OK Movers võttis kogu kolimisprotsess alates vanas büroos mööbli lahtivõtmisest ja asjade pealetõstmisest kuni uues kohas mööbli uuesti kokkupanemiseni aega vaevalt 2 tundi:) Ja nende kohtade vaheline vahemaa oli Tallinna mõttes tõeliselt pikk - ca. 15 km.

Sellise teenindusega, nagu pakkus OK Movers - alates hinnapakkumise tegemisest ja lõpetades tagasiside küsimisega - ei ole mul siiani au olnud Eestis kokku puutuda. See on ka väga hea näide, kuidas kliendi jaoks üldiselt pigem ebameeldivast teemast saab teha väga meeldiva teeninduskogemuse.

Tuesday, February 23, 2010

„Kulda“ väärt Tiibeti käsitöö















Veebruarikuu Marie Claire „Pilk maailma“ rubriigis oli kirja pandud väga õpetlik lugu sellest, kuidas kaugel teises maailma otsas, on võimalik teha äri, mis nüüdseks annab tööd juba 70. kohalikule inimesle ja rõõmustab moegurusid kõikjal maailma paigus. Mulle meeldib Dechen Yeshi julgus riskida ja teha samm, mis viis ta lähemale esivanemate juurtele ja unistuste täitumisele. Tema äriidee on tegelikult lihtne, kuid väga unikaalne ja see võimaldab tal suuri tegusid korda saata. Tean omast kogemusest, et kõigepealt peab olema „kulda“ väärt idee, millega (äri)tegevust alustada. Aga veel tähtsam on see, kellega koos seda ideed ellu viima hakata. Töökojas ketravate naiste töö on imetlust väärt – selleks, et 300. kilogrammist toormaterjalist kedrata 2 kg kvaliteetset jakivillast lõnga, kulub ühel töötajal selleks täpselt kuu aega.

Äramärkimist väärib ka asjaolu, et sellised huvitavad lood, mis Eesti lugejateni tuuakse, panevad mind automaatselt nende lugude kohta veel rohkem informatsiooni otsima. See on suurepärane võimalus avardada oma silmaringi. Kui ma ostaksin jakivillase salli või reisiksn Tiibetisse, siis oskaksin seda lugu ka teistele reisikaaslastele jutustada ning nüüd mõistan jakkide väärtust tiibetlaste elus kordades paremini. Norlha kudumisateljee loomine tõestab, et (Tiibeti) käsitööd hinnatakse kõrgelt, sest inimene panustab sellesse midagi endast, oma maa kultuurist ja nii tekib tunne nagu oleks see toode justkui „elus“ ja jutustab sulle oma lugu.

Minu kiri on osaliselt üleval ka Marie Claire ´i kodulehel: http://www.marieclaire.ee/?p=930

pildi allikas: archer10

Wednesday, October 14, 2009

Minu säästunipid


Panin kirja need säästumeetodid, mida ise kõige rohkem kasutan ja millega olen saanud kõige rohkem raha kokku hoida.

1. Olen koostanud endale nädalamenüü, et ma ei peaks nädalas mitu korda toidupoes käima. Nimekirja alusel saab kõik asjad ühe-kahe korraga nädalas poest ära osta. See hoiab kokku nii raha kui aega, mis kulub poes käimisele ja järjekorras seismisele. Nii kulub vähem bensiini ja rohkem korraga ostes saab osa asju odavamalt. Lisaks jääb ostmata palju asju, mida tegelikult vaja ei ole ja kujuneb välja tervislikum toidukorv.
Kokkuhoid aastas umbes 10 000 krooni.

2. Kuna majandusolukord on mõjutanud korterite üüriturgu piisavalt palju, siis tegin korteriomanikule ettepaneku meie üüritingimused üle vaadata ja üüri vähendada. See õnnestus! Samuti saime kokkuleppele, et ma ei maksa enam kortermaja remondifondi kulusid. Selliseid asju tasub alati küsida, sest julge pealehakkamine on pool võitu :)
Kokkuhoid aastas vähemalt 15 000 krooni.

3. Külastan regulaarselt hambaarsti, vähemalt 2 korda aastas. Kui hammastega seotud probleemid varajases faasis terveks saan, siis on ka kulutused olnud väiksemad. On ju teada, et kui hambad ei ole korras, siis oleme haigustele vastuvõtlikumad.
Kokkuhoid aastas vähemalt 2 000 krooni.

4. Juuste värvimiseks ei käi ma ilusalongides, sest mul on pikad ja paksud juuksed ning juuksuris tuleks mul selle teenuse eest väga palju maksta. Seepärast värvibki minu juukseid ema või õde.
Kokkuhoid aastas vähemalt 4 000 krooni.

5. Mulle meeldivad väga raamatud ja viimastel aastatel olen neid päris palju ostnud. Enamus nendest on mul lugemata, sest kogu aeg ilmub uusi ja huvitavaid raamatuid ning kõigi nende jaoks ei jätku aega. Otsustasin, et kõiki raamatuid pole mõtet osta, selle asemel laenutan neid nüüd raamatukogust.
Kokkuhoid aastas vähemalt 3 000 krooni.

6. Kevadest sügiseni ma spordiklubis ei käi. Selle asemel teen trenni värskes õhus. See on hea minu tervisele ja kasulik rahakotile :D Väljas treenides saan tugevdada oma immuunsussüsteemi ja see hoiab talvel gripi minust eemal.
Kokkuhoid aastas vähemalt 10 000 krooni.

Nende kuue lihtsa nipiga, säästan ma aastas umbes 44 000 krooni. Selle raha võiks panka tähtajalisele hoiusele panna ja seda seal kasvatada, et kogutud rahaga midagi asjalikku teha. Näiteks investeerida see iseenda arendamiseks. Samas on need nipid muutnud minu elukvaliteedi palju paremaks kui oleksin osanud arvata.


Pildi allikas: http://blogs.oregonstate.edu/careerservices/2009/08/13/students-saving/