Showing posts with label söögikohad Tallinnas. Show all posts
Showing posts with label söögikohad Tallinnas. Show all posts

Friday, May 6, 2011

Coccodrillo - Itaalia pizzeria & ristorante

Pitsa, mida pakuti meile Kreeta reisil.
Nagu pildilt näha, siis maitses see imeliselt.
"Päevas on mingit salapära – õhus hõljub justnagu mingi ootus. See kõik tekitab sinus tunde: peaks õhtul välja minema ja mine tea…" selline oli minu tänane horoskoop. Tavaliselt loen horoskoopi päeva lõpus, sest siis on lihtsam vaadata, kas ja kui palju üldse midagi täppi läks :)


Täna õhtul plaanisimegi välja sööma minna. Esialgne plaan oli ühte Kadrioru kohvikusse minna. See aga ei õnnestunud, sest absoluutselt kõik lauad olid kinni :( A pakkus välja, et lähme sinna, kus ta kaks nädalat tagasi lõunat söömas käis. Ma olin ettepanekuga loomulikult nõus. 


Kohale jõudes olid ka mõned lauad veel vabad, niiet saime lauda istuda ja menüüga tutvuda. Kuna kõht väga tühi ei olnud, siis võtsime kahe peale ühe pitsa. Mina tellisin Caffee Latte ja A musta kohvi. Pean kohe mainima, et meie teenindaja(mees) oli sõbralikult viisakas. See mulle meeldis. Mingisugust pikka ootamist ei olnud, sest kuigi teenindaja oli üksinda, liikus ta väga kiirelt ja mis peamine - nähtamatult. Tavaliselt kui olen mõnes kohvikus kohvi tellinud, siis mu kõrvad kuulevad juba kaugelt, et jube müristamine ja toksimine läheb lahti, kui see kohvi tegemine peale hakkab. Oehhh, kohvi saab ju vaikselt ka teha või mis? 
Igatahes ma ütlesin meie teenindajale, et me tellime pitsa kahe peale. See tal kindlasti kõrvust mööda ei läinud. Pitsa serveeriti meile mõlemale eraldi taldriku peal. Super! 
Täna õhtune einestamine jättis meile väga positiivse tunde. Coccodrillos oleme paar korda ka Viimsis söömas käinud ja seal meeldis meile ka. Söögid ja joogid on soovitamist väärt. Astuge julgelt sisse kui olete kesklinnas või Viimsis ja te ei kahetse.
Külastada saab neid Tallinna kesklinnas Tartu mnt 7 ja Viimsis Pargi tee 12.

Saturday, April 30, 2011

Rucola - lemmik Itaalia restoran Tallinnas

Mõnus koht, kus saab ehtsat Itaalia toitu mekkida.
Valisin kaardipakist mõned kaardid ja lasin A-l sealt ühe välja tõmmata. See kaart mille A tõmbas oli see söögikoht, kus me täna esimest korda söömas käisime.

Restoran Pizzeria Rucola pidi väga hea söögikoht olema. Nii ütles mulle neiu, kelle käest Restoran52 kaardipaki ostsin. Tavaliselt meil siin maal ei meeldi osadele väga kedagi-midagi kiita. Seega ma uskusin teda :)

Itaalia toidud on ühed meie lemmikutest. Just sellepärast, et Itaalia restoranides on menüü pikk ja sisukas nagu ka tänases kohas Rucolas oli. Valikuid oli lausa nii palju, et ei teadnudki kohe midagi valida. Kuna kõht oli päris tühi, siis see kergendas valiku tegemist.

Restorani üldmulje oli väga hea. Kohe sisse astudes nägin oma vasakul käel pisikest venipoekest. Kõrvad püüdsid kinni rütmikad itaalia noodid. Meil vedas - saime esimesel korrusel (teine korrus on ka) viimase vaba laua. See kui söömas on palju inimesi, on väga positiivne märk. Järelikult rahvale meeldib see, mida neile pakutakse. Päris palju oli lastega peresid. Niiet lapsesõbralik ja soojemate ilmadega saab ka terrassil häid Itaalia roogasid nautida.

Meie lõunane menüü:

A tellis - SPAGHETTI alla MARINARA e Spagetid hiidkrevettide, tšilli ja koorega
mina tellisin - RAVIOLI RICCOTTA SPINACI e Spinati-ricotta ravioolid Tolecho juustu ja Parma singiga.

Tasuta on kõigile soovijaile vesi sidruniga, sai ja maitseained.

Teenindus oli nagu Itaalias tavaks - inimesi oli palju ja kõik toimetasid millegi kallal. Ootama ei pidanudki kaua. Umbes 15 minutit. Portsjonid olid restorani-mõõtu. Alguses mõtlesin küll, et pean pärast Rimisse minema ja ühe piruka juurde ostma. Tegin selle järelduse liiga vara :) Kui lahkusime, siis oli kõht väga rahul ja nurrus õnnelikult.

Ei raatsinud ühest küpsisetordi lõigust ja kohvist ära öelda. Koogi võtsime igaks juhuks kahe peale ning see oli õige tegu, sest ampsud olid meeldivalt magusad ning tumeda röstiga kohv neutraliseeris need kaks maitset.

Oleme väga rahul, et selline tore koht on olemas. Võimalik on toitu ka kaasa tellida. Ma mõtlen, et järgmine kord kui sinna lähme, siis broneerin eelnevalt laua. Ei tahaks mõnusast (maitse)elamusest ilma jääda kui juba nii kaugele sõita! Interjöörile annan 10-st punktist 11 :) Väga itaalia-pärane tunne tekkis seal einestades. Tahan varsti jälle seda lahedat tunnet kogeda.

Kes tahab ka Rucolasse minna, siis võib uurida nende kodukat, mis on siin. Pilt ongi sealt võetud.

Sunday, January 16, 2011

Veinipööning Viru tänaval

Tänu Cherry.ee-le saime tuttavaks Veinipööninguga Viru tänaval. Kuna vein on olnud nii pikalt meie üks lemmikjook kui ma üldse mäletan, siis meeldivad ka loomulikult head veinijoomise kohad, mille hulka Veinipööning kahtlemata kuulub.

Käisime Veinipööningul eelmise nädala neljapäeval. Ilm oli selle talve üks külmemaid. Selle ilmaga läks eriti hästi kokku veinijoomine kaminasaalis. Kuna oli nädalasisene aeg, siis oli külastajaid loomulikult vähem kui nädalavahetustel - enamus tööinimestest ei saa ju endale lubada, et järgmisel päeval pole võibolla kõige värskem olek ...

Vein, mis kaasnes Cherry.ee pakkumisega, oli superhea vein Itaaliast. Kuna ma suur veiniekspert ei ole, siis täpsemalt sellest veinist kirjutama ei hakka, aga vein oli tõesti hea - enamusest poodidest küll sellisel tasemel veini osta ei saa, ma arvan. Head olid ka erinevad juustud, mida veini juurde pakuti.

Ainuke asi, mis olemata oleks võinud olla, oli lisaks veinile pakutud kohvi - aga arvestades, et me ei tulnud siia kohvi jooma, ei oma see ka liiga suurt tähtsust. Aga üllatusena lõpuks pakutud Põltsamaa Tõmmu oli tõeliselt hea. Kuna me pidime ise ära arvama, millega tegemist oli, oli üllatusmoment veel suurem - tundus küll kuidagi tuttav nii maitselt kui lõhnalt, aga et tegemist oleks Põltsamaa veiniga, selle peale küll ei tulnud (:

Veinipööningu kasuks räägib ka väga hea asukoht. See koht sobib ideaalselt ka nö. "soojenduseks" - et edasi järgmistesse kohtadess ja uute jookide juurde siirduda. Nii, nagu ka eelmisel neljapäeval juhtus ...


Saturday, July 31, 2010

Kolm linna ja kolm kohvikut

Juulikuus sattusime nii Haapsalu, Jõhvi kui ka Tallinna kohvikutesse, kus me polnud varem käinud. Kui keegi peaks nendesse linnadesse sattuma, siis neid kohti julgeme sooja südamega soovitada!





Müüriääre kohvik asub imeilusas kuurortlinnas Haapsalus (Karja 7). Kui linnas jalutada, siis see kohvik ei saa kuidagi kahe silma vahele jääda. Maja on väljast huvitavalt kaunistatud ja uks on pärani avatud. Lihtsalt paneb kohvikusõpru sisse astuma. Nii läks ka meiega - suurte kohvikusõpradega. Sisse astudes olid kõik lauad rahvast täis - nii sees kui ka väljas, hoovipoolses osas. Õnneks vabanes üks laud väljas ja me saime end mõnusalt sisse seada. Kohviku interjöör on väga hubane ja vanamoeliselt kunstihõnguline. Toas saab istuda mugavas diivanis ning lisaks söögile saab nautida seinal olevaid pilte, mis ei tohiks kedagi külmaks jätta.

Menüüs on valik mitmekesine - valida on erinevaid salateid, võileibu, ahjupirukaid, suupisteid ja maiustusi.
Jookide valik oli selline nagu kohvikutes ikka. Tellida sai vastavalt oma maitsele. Söökidst tellisime lõhe-suvikõrvitsapiruka rohelise salatiga ja jookidest ühe Eviani vee ja masinakohvi. Pirukad olid väga maitsvad ja just sellise suurusega, et kõht sai täis (see ei ole mõeldud põhiroaks).

Haapsalus hakkas silma väga palju erinevaid kohvikuid, niiet kui sinna uuesti lähen käin ka teistes kohvikutes, et kogemusi ja muljed juurde ammutada. Igatahes ma armastan Haapsalu linna. See on armas ja omapärane. Kui on valida, kas minna Pärnusse või Haapsallu, siis minu valik on viimane.


Linnaisa kohvik

"Linnaisa kohvik on Jõhvi kesklinnas peatänava ääres olev 30 kohaline söögikoht. Pakume oma hubases kohvikus kodust euroopalikku kööki hea hinna-kvaliteedi suhtega. " Nii nad endast räägivad :)
Teenindus oli sõbralik ja kiire. Ei pidanud kaua ootama, et saaks sööma hakata. Andres tellis pannkoogid singi ja juustuga ning mina kreeka salati. Pannkoogid olid üpriski suured ja rammusad. Kõhu sai juba ühest koogist täis. Võib olla mõjutas isu ka 30-kraadine kuumus, mis pole Eesti suve kohta tavaline. Kreeka salat oli samuti maitsev. Hinnad olid sellised: pannkoogid 45 krooni ja kreeka salat 55 krooni.


 
Silk Sushi Bar

Hea maitseelamuse saime eile sushit süües. Silk rikkalikus menüüs on tohutu suur valik erinevaid sushisid ja teisi toite. Hinnad on sushi puhul üle keskmise. Kui tahad kvalieetselt süüa, siis tundub õiglane selle eest ka natuke rohkem maksta. Koht ise oli ilus. Väga meeldis mööbel ja selle värvilahendus. Baari tagaosas olid pikad helerohelise ja türkiissinise triibulised diivanid ja pruunid seinad, kuhu oli käsitsi maalitud pildid. Ilus! Lisaks heale söögile ja joogile, peab olema ka söögikoht vähemalt sama hea "maitsega" tehtud.

Üllatuslikult heaks osutusid OKONOMIJAKI jaapani soolased pannkoogid. Valisime juurviljade ja tofuga ning juurviljade ja mereahvenaga. Tõesti väga maitsvad. Ainuüksi juba nende pannkookide pärast tasub sinna sööma minna. Magustoit oli selline, mida me varem pole proovinud - kirsi-kaneeli Gyoza taskud kirsikastmega. Need olid nagu magusad pelmeenid. Ka väga mõnusad hõrgutised.

Okonomijaki pannkook
Menüü juures oli positiivne see, et ära olid märgitud road, mis sobivad ka lastele ja taimetoitlastele.
Mulle meeldis see, kuidas Silk´is apelsinitükkidega teed serveeriti. Teekann oli läbipaistvast klaasist ja see asetati alusele, millel olev teeküünal ei lasknud teel ära jahtuda. Niiet iga kord kui teed valasime oli see auravalt kuum. Lihtne aga geniaalne!

Saturday, November 7, 2009

Brasserie-Lounge Vertigo, Rävala pst 4 Tallinn

Vertigo on konkurentsitult kõige parema vaatega söögikoht Tallinna linnale. Seal sobib suurepäraselt einestada nii õhtusel ajal nädala sees kui ka laupäeval lõuna ajal. Interjöör ja teenindus on väga heal tasemel. Alati mängib mõnus muusika, mis loob söömiseks ja vaadete nautimiseks hubase õhkkonna. Kõik külalised saavad oma lauda suure karahvinijagu puhast vett :) ja seda täiesti tasuta. Lounge´i teine korrus sobib imehästi näiteks sünnipäeva tähistamiseks. Vajalik on eelnev reserveerimine.
Asukoht: kesklinnas
Toidud ja joogid: kokad tunnevad oma tööd.
Hinnaklass: keskmine (kindlasti mitte liiga odav ja mitte väga kallis).

Parkimine: kõige parem on parkida Radisson SAS hotelli eest algavale parkimisalale.
Soodustust saab näiteks Club One, Kaleva Travel, Viking Club, Baltic Tours kliendikaardiga (-15% a la carte menüüst ja joogikaardist)

Kodulehekülg: http://vertigo.ee/

Sunday, October 18, 2009

Restoran Kathmandu Hill, Pärnu mnt 36 Tallinn

Tegemist on väga hea restoraniga, kus saab nautida Hiina ja India köögi hõrgutisi. Olen seal mitmeid kordi käinud ja kindlasti on see üks nendest kohtadest, kuhu tahan alati tagasi minna ning mida julgen oma sõpradele/tuttavatele soovitada. Põhjusi selleks on mitmeid.
Esiteks seal on väga maitsvad road, teiseks hinna ja kvaliteedi suhe on rohkem kui paigas, kolmandaks ülikiire ja viisakas teenindus (teenindajateks on mehed).
Neljandaks väga lai söökide ja jookide valik.
Viiendaks hästi hubane õhkkond ja hea temaatiline muusika.
Sinna einestama minnes pole vaja karta, et Sind ootab ees mõni imelik seltskond. Tavaliselt käivad seal söömas toredad inimesed. Näiteks nädalavahetusel saab toitu kaasa osta 15% soodsamalt. Samuti saab toidu koju kaasa osta, kui esitada oma tellimus telefoni teel.
Kui väljas on selline hall ilm nagu täna, siis mine söö Kathmandu Hill´s ja Su tuju muutub kindlalt paremaks :)
Menüüd saab sirvida ka restorani koduleheküljel http://www.kathmanduhill.ee/

Friday, October 16, 2009

Lido buffet-restoran Solarises

Täna otsustain lõunat väljas süüa. Võtsin ette uue meelelahutus- ja elustiilikeskuse Solaris. Esimesena astusin sisse Vapiano´sse, seal oli nii palju inimesi ja enamus laudu oli juba kellegi poolt hõivatud :( Lisaks olid ka järjekorrad pikad. Kuna kõht oli tühi siis polnud viitsimist kaua oodata. Kohe sealsamas, teisel korrusel, oli hästi suur söögikoht Lido. Sissekäigu juurest haarasin kandiku ja kõigepealt uudistasin, kuidas sealne süsteem töötab. Esimesena vaatasin, mida süüa pakutakse ja siis tegin oma valikud. Just nimelt, valikud, sest seal saab ise oma lõuna maitsvatest asjadest kokku panna. Et oleks parem lugeda, panen punktidena kirja selle söögikoha positiivsed omadused:
1. Superhea asukoht - kesklinn; 2. Korralikud portsjonid - saab kõhu ilusti täis; 3. Kiire teenindus - toidud saab ruttu kätte; 4. Lai toitude valik; 5. Abivalmid teenindajad; 6. Palju ruumi; 7. Maitsvad road.
Minu jaoks on see pigem selline kiirsöögikoht, kus saab kiiresti ja maitsvalt kõhu täis. Kui tahan toitu mõnusa seltskonnaga nautida, siis lähen kindlasti väiksemasse restorani või lounge´i.