Saturday, May 15, 2010

Kõrvemaa kutsub

Üldiselt on seostatud ilusaid metsi koos mägede ja väikeste järvedega Lõuna-Eestiga, aga vähemalt sama ilus ala matkamiseks asub Tallinnale märksa lähemal - kõigest 60 km kaugusel linnast, Kõrvemaal.

Valikuid, kus matkata, on Kõrvemaal tohutult palju - metsaala on suur ja loodus fantastiliselt ilus ! Eriti muidugi kevade saabudes, kui puud lehte lähevad.


Üks äärmiselt kaunis koht matkamiseks on Paukjärve matkarada - ca. 5 km, väga vahelduva trassiga - on nii tasast maastikku, korralikke mägesid; tee peale jääb mitmeid järvi; lisaks veel Paukjärve ääres olev vaatetorn, kust avaneb rabamaastikule ilus vaade. Muideks Paukjärv on üks Eesti puhtamaid ja ilusamaid järvi. vesi on nii puhas, et võimalik on näha kuni 6 meetri sügavusele. Oma nime on ta saanud siinse mitmekordse kaja järgi. Männikuga kaetud liivaküngaste vahel paiknev järv toitub vaid sademeteveest ning on seetõttu elustikuvaene, kuid hea liivapõhjaga.


Matkahuvilisel jätkub tegevust Kõrvemaal kindlasti terveks päevaks - ja selle ajaga jõuab ainult väikse osa võimalikest Kõrvemaa radadest läbida. Väga hea on see, et rajal on mitmeid lõkkeplatse, kus saab endale mõnusa lõunasöögi valmistada.

Matkamise teeb lihtsamaks RMK poolne radade tähistus (erinevat värvi täpid puudel)- lihtne on aru saada, kuhu minema peab. See ei ole mitte igas metsas ja rajal nii olnud.

Soovitus kõigile pealinlastele - väga puhas õhk ja fantastilised loodusrajad asuvad linnast kõigest 45 minuti kaugusel Kõrvemaal !

Sunday, May 9, 2010

Rannametsa Luitejooks 2010

Samal päeval ühe meie aasta suursündmusega jooksmises - Tartu jooksumaratoniga - toimus Pärnumaal väga hästi organiseeritud jooksuüritus - Rannametsa Luitejooks. Kui üldjuhul on väiksema osavõtjaskonnaga spordiüritused ka organiseerimiselt tuntavalt tagasihoidlikumad võrreldes suurte üritusetega, siis siin nii ei olnud - pigem vastupidi ! Kõik oli suurepärane - alustades parkimisest ja lõpetades toitlustamisega.

Kõige vingem oli muidugi rada ise. Suurepärane jooksjale, kes on heas vormis ja üliraske neile, kelle vorm on tagasihoidlikum. Fantastiline maastik, mis oma raskusastmelt ei jäänud millegipoolest alla ka Lõuna-Eesti kuppelmaastikule.

Meeldivalt palju oli auhindu ja loosiauhindu - korraldajatel on õnnestunud kaasata väärt sponsorid. Usun, et kes korra on siia jooksma tulnud, tuleb kindlasti ka järgmistel kordadel !

Sunday, May 2, 2010

Ümber Viljandi järve jooks

Paljude rahvasportlaste kevadine suursündmus:) Selle aasta jooksu eripära viimaste aastate taustal oli väga tagasihoidlik ilm - kõva tuul, jahe, märg. Jooksu ajal see väga ei seganudki, aga külm oli küll nii enne kui pärast jooksu.

Kui meenutada täna eilset jooksu, on kõige eredamana meelde jäänud järjekordne "veteranide" kaksikvõit. Millal nooremad jooksjad neile vastu saama hakkavad ?

Jooksu korraldus oli minu meelest suhteliselt tagasihoidlik - vähemalt võrreldes Kõrvemaa Kevadjooksuga. Kui midagi positiivset otsida, siis - raja ääres oli Eesti rahvajooksudele mitteomaselt palju publikut ja see tegi raske raja läbimise paljudele
natuke kergemaks !

Veel oli muidugi väga positiivne osavõtjate arv - ligi 3000 jooksjat. Sellise arvu osavõtjaid saavad Eestis kokku ainult suurte traditsioonidega üritused; kui kõik läheb ootuspäraselt edasi, näeme mõne aasta pärast osalemas vähemalt 4000 jooksjat ja ka 5000 ei tundu väga ületamatu !

Kõrvemaa Kevadjooksul

Kõrvemaa puhul on Tallinnast tulijale üks olulisemaid märksõnu lühike sõit - ca. 60 km ja kohal:) Oluliseks teeb selle minu jaoks asjaolu, et enamus suuremaid rahvaspordiüritusi toimub Lõuna-Eestis, kuhu on Tallinnast mitu tundi pikem tee ja üldjuhul on mõttekas juba eelmisel päeval kohale minna.

Olles käinud päris mitmetel rahvaspordi üritustel, saab võrdlusena välja tuua, et Kõrvemaa Kevadjooks oli tõeliselt hästi korraldatud - alates parkimise korraldamisest ja lõpetades vastuvõtuga finishis, s.h. korralik söömine ja saunas käimise võimalused.

Ma ei olnud aastaid Kõrvemaal käinud ja millegipärast oli meelde jäänud, et maastik seal väga mägine ei ole - ja väga hea, et nii oli meelde jäänud - muidu vaevalt nii mina kui ka paljud teised osalejad sinna jooksma oleks läinud.
Enamus jooksutrassist (vähemalt lühemal maal) kulges mägedest üles-alla ja nõrgema treenituse puhul kujunes see kõik üheks parajaks katsumuseks.

Tore oli jälgida Pavel Loskutovi come-back`i. Kui eelmisel aastal jäi meediast mulje, et meie pikaaegse esijooksja karjäär hakkab lõppema, siis vähemalt Kõrvemaal oli Pavel jälle täies hoos ja võitis pikalt:) Tõeliselt kerge jalg oli tal seekord.

Friday, April 23, 2010

Kolimine - fantastiline teeninduskogemus !



Kolimine seostub tavaliselt enamikule kolijatest väga tüütu ja vaevalise ettevõtmisena. Ka mulle on see siiani olnud tegevus, mida võtan ette siis, kui enam midagi muud üle ei jää - ja seda muidugi eelkõige põhjusel, et tegemist on väga suurt kannatust ja aega nõudva protsessiga.

Seekord oli kõik teisiti. Kolimisotsus tuli väga kiirelt - oma büroo kolida ühte parima vaatega ja rahulikumasse kohta, millega oleme kokku puutunud:) Kuigi asju oli omajagu - nii mööblit kui ka töötegemiseks vajalikke materjale, kestis kogu protsess alates pakkimise alustamisest kuni uues kohas töö alustamiseni alla ühe tööpäeva ! Kuidas siis seekord nii kiirelt ? Esiteks muidugi enda soov alustada kiirelt tööd uues ja paremas kohas ning sellest tulenenud kiire asjade kokku- ja hilisem lahtipakkimine; teiseks - ja see oli seekord olulisem - parima kolimisfirma kasutamine. Kolimisfirmal OK Movers võttis kogu kolimisprotsess alates vanas büroos mööbli lahtivõtmisest ja asjade pealetõstmisest kuni uues kohas mööbli uuesti kokkupanemiseni aega vaevalt 2 tundi:) Ja nende kohtade vaheline vahemaa oli Tallinna mõttes tõeliselt pikk - ca. 15 km.

Sellise teenindusega, nagu pakkus OK Movers - alates hinnapakkumise tegemisest ja lõpetades tagasiside küsimisega - ei ole mul siiani au olnud Eestis kokku puutuda. See on ka väga hea näide, kuidas kliendi jaoks üldiselt pigem ebameeldivast teemast saab teha väga meeldiva teeninduskogemuse.